هیچ کارخانه‌ای حاضر نیست به ازای خرید شیر بی‌کیفیت، مبلغ بالایی پرداخت کند.

تاریخ درج خبر : 1395/7/10
تعداد بازدیدها : 1246
غلامعلی سلیمانی، مدیرعامل گروه صنایع غذایی کاله و صنایع لبنی معتقدند که اگر دامداران، شیرخام با کیفیت تولید کنند، قیمت خرید بالاتر از نرخ مصوب خواهد شد.

مدیرعامل گروه صنایع غذایی کاله و برگزیده عنوان فرد تاثیر گذار اقتصاد جهان اسلام از سوی مرکز تجارت بین الملل سازمان همکاری های اسلامی، در حاشیه جشن فارغ التحصیلی ۱۵۹ هنرجوی سرآشپز طلایی کشور ضمن اعلام این مطلب گفت: برخی دامداران می‌خواهند شیر بی‌کیفیت را که تفاوتی با آب ندارد، به قیمت بالا بفروشند.

غلامعلی سلیمانی با اشاره به اینکه کارخانه‌های لبنی از شیرخام باکیفیت، استقبال می‌کنند، افزود: اکنون خرید ما از برخی دامداران تا مرز یک‌هزار و ۶۰۰ تومان در هر کیلوگرم می‌رسد. اما این موضوع بستگی به میزان پروتئین، بار میکروبی بسیار پایین و چربی شیرخام تحویلی آن ها دارد؛ بنابراین اگر محصولی پتانسیل افزایش قیمت را داشته باشد، این نرخ حتی از قیمت مصوب یک‌هزار و ۴۴۰ تومان نیز بالاتر می‌رود.

وی خاطرنشان کرد: هیچ کارخانه‌ای حاضر نیست به ازای خرید شیر بی‌کیفیت، مبلغ بالایی پرداخت کند. پس موضوع تنها به کیفیت برمی‌گردد.

مدیرعامل شرکت کاله در پاسخ به پرسش ایانا مبنی بر چرایی اختصاص مشوق صادراتی برای لبنیات، اظهار داشت: هر کشوری سیاست‌های خود را دارد. ما باید در مرحله نخست ببینیم که آیا قصد صادرات داریم یا نه؟ اگر جواب مثبت است، باید برای آن برنامه‌ریزی کنیم.

سلیمانی ادامه داد: چطور قیمت شیر در کشوری مانند فرانسه، ۴۰ سنت است، اما آن را با قیمت ۲۰ سنت صادر می‌کند؟ همین‌طور شیری که ما به عراق می‌فرستیم، ۸۰ سنت قیمت دارد، اما آلمان با نرخ ۴۰ سنت در هر کیلوگرم به این کشور محصول می‌فرستد؛ بنابراین چیزی به جز یارانه نمی‌تواند مشوق صادرات باشد.


تاریخ درج : 

تعداد بازدیدها : 1246
 
نام :  
ایمیل :  
وبلاگ / سایت :  
 
دیدگاه :